ورود نخستین شناور فراورشی (پالایشگاه) خاورمیانه به آبهای ایران

به گزارش “مهندسی خوردگی“؛ نخستین کشتی فراورشی خاورمیانه، بامداد (٢٢ بهمن ماه) وارد آب های سرزمینی ایران در خلیج فارس شد و هم اکنون به سمت موقعیت خود در حوزه لایه نفتی پارس جنوبی در حرکت است.

رهام قاسمی، مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران از ورود نخستین شناور فراورشی خاورمیانه به آبهای سرزمینی ایران خبر داد و گفت: این کشتی فراورشی با تلاش همکاران طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی در شرکت توسعه پتروایران و با حمایت بی‌دریغ و مجدانه مدیران بخش‌های مختلف صنعت نفت به ویژه طرح لایه نفتی پارس جنوبی در شرکت ملی نفت ایران، در نخستین ساعات بامداد ۲۲ بهمن ماه و همزمان با سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس شد.

قاسمی افزود: این کشتی هم اکنون در حال حرکت به سمت موقعیت عملیاتی خود در حوزه لایه نفتی پارس جنوبی است و در صورت مساعد بودن شرایط جوی ظرف چند روز آینده به منظور آغاز عملیات استقرار، وارد آب‌های این منطقه خواهد شد.

بر اساس گزارش شرکت ملی نفت، پس از اتمام استقرار و راه‌اندازی این کشتی فرآورشی، به زودی قدم نهایی برای بهره‌برداری از لایه نفتی پارس جنوبی برداشته می‌شود.

پیش از این علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده بود که در اسفند ماه امسال، برداشت از لایه نفتی پارس جنوبی آغاز می شود.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند