گزارش برگزاری چهارمین کنفرانس آزمون های غیرمخرب ایران(IRNDT2017)

به گزارش مهندسی خوردگی، به مناسبت کنفرانس IRNDT2017 در هشتم و نهم اسفند ماه، هتل المپیک تهران پذیرای تعداد کثیری از صنعتگران، اساتید دانشگاهی و شرکت های خدماتی، آموزشی و بازرگانی در زمینه بازرسی فنی و NDT بود. در این کنفرانس دو روزه بیش از 70 مقاله شفاهی و پوستری ارائه شد و همچنین تعداد 6 کارگاه آموزشی توسط متخصصان داخلی و خارجی برگزار گردید. برگزاری پنل هایی با موضوعات روز و متنوعی از جمله NDT در صنعت نفت و گاز، NDT در صنعت حمل و نقل ریلی و هوایی و NDT در ایمنی شهری نقطه قوت این کنفرانس بود که با دعوت از مدیران دولتی و متخصصان برگزار گردیدند.

فرهنگ هنرور، رئیس انجمن بازرسی غیرمخرب ایران در افتتاحیه این کنفراننس گفت: آزمون‌های غیرمخرب که امروزه با عنوان NDT شناخته می‌شود، روش‌هایی هستند که از طریق آنها می‌توان سالم و یا معیوب بودن قطعات و دستگاه‌ها را بدون واردکردن تخریب، بررسی کرد.

وی این آزمون‌ها را به دو نوع مخرب و غیرمخرب تقسیم کرد و ادامه داد: در آزمون‌های تخریبی برای پی بردن به سلامت قطعه باید قطعه بریده و یا شکسته شود؛ ولی در روش غیرمخرب بدون وارد کردن آسیب می‌توان سلامت آن را مورد بررسی قرار داد.

رییس انجمن بازرسی غیرمخرب ایران با اشاره به اهمیت آزمون‌های غیرمخرب در صنایع خاطرنشان کرد: اگر این آزمون‌ها نباشد، کل سیستم نمی‌تواند عمل کند؛ چراکه آزمون‌های NDT برای بررسی قطعات از روش‌های مختلفی چون امواج صوتی، روش پرتونگاری با اشعه ایکس یا گاما، روش‌های مغناطیسی و مکانیکی بهره می‌برد.

همچنین در نمایشگاه جانبی این کنفرانس بیش از 30 شرکت، پایگاه خبری و انجمن محصولات و خدمات خود را ارائه دادند. ایران ایر، سی جی ام ایتالیا، پرتوکاران تابش، پویشیار، تکین کو، پیشرفته، آرام آزمون، تابش نمای نوین، تارادیس و … برخی از این شرکت ها بودند.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند