تجلیل از آقای مهندس سیدحسن شفتی، پیشکسوت صنعت بازرسی فنی

به گزارش مهندسی خوردگی، در مراسم اختتامیه چهارمین کنفرانس بازرسی غیرمخرب ایران، از آقای مهندس سیدحسن شفتی، پیشکسوت بازرسی غیرمخرب در صنعت حمل و نقل هوایی تجلیل شد. آقای مهندس شفتی طی سالیان طولانی فعالیتهای گسترده ای در عرصه های مختلف داشتند که از آن جمله می توان به ریاست سازمان فضایی ایران، نقش اساسی در تاسیس و رئیس اولین دانشکده هوا فضا، ریاست اولین پژوهشکده هوا فضای کشور، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران”هما” و … اشاره کرد.

آقای مهندس شفتی به عنوان یکی از مدیران صنعت هوافضا، همواره توجه ویژه ای به بازرسی های غیرمخرب در این صنعت داشته اند. به طوری که امروز شرکت هواپیمایی هما دارای پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزارآلات بازرسی غیرمخرب کشور می باشد. با در نظر گرفتن اهمیت ایمنی در صنعت هوایی، جایگاه NDT در این صنعت اهمیت بیشتری پیدا می کند. لذا پیشرو بودن این صنعت در NDT دور از انتظار نیست.

در این مراسم، کلیپی از اولین کنفرانس بازرسی غیرمخرب ایران که به همت آقای مهندس شفتی و شرکت هما برگزار شده بود نمایش داده شد. همچنین آقای مهندس شفتی سخنرانی کوتاهی برای حاضرین کردند. ایشان ضمن بیان خاطراتی از دوران مدیریت خود، فعالان عرصه بازرسی فنی را به تاریخ سازی و انتقال NDT به متن جامعه (سازه های شهری و …) دعوت کرد.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند