سومین هم اندیشی کمیته استاندارد انجمن خوردگی ایران

به گزارش مهندسی خوردگی به نقل از سایت انجمن خوردگی ایران؛ در پی فراخوان مشارکت شرکت‌های حقوقی عضو انجمن در کمیته فنی متناظر خوردگی فلزات و آلیاژها، با حضور نمایندگان شرکت‌های حقوقی متمایل به همکاری در زمینه تدوین استانداردهای بین المللی، سومین هم اندیشی کمیته استاندارد انجمن خوردگی ایران در تاریخ 17 اردیبهشت 96 در محل انجمن برگزار گردید. این هم اندیشی ابتدا با خوش آمدگویی و صحبت‌های آقای دکترهادی عادلخانی رئیس هیئت مدیره انجمن درخصوص معرفی فعالیت‌ها و دستاوردهای انجمن در زمینه‌های مختلف آغاز گردید. سپس آقای دکتر ابراهیم حشمت دهکردی، رئیس کمیته استاندارد انجمن تاریخچه این کمیته و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای کسب مجوزهای لازم در جهت استانداردسازی در سطح ملی و بین المللی را بیان نمودند. پس از آن آقای مهندس علیرضا حاتمی منفرد، نائب رئیس کمیته فنی متناظر خوردگی فلزات و آلیاژها به معرفی تاریخچه سازمان ایزو و کمیته فنی متناظر پرداخته و گزارش عملکرد این کمیته را در چهارسال گذشته را ارائه نمودند. اقای مهندس نجمی مسئول کمیته تدوین استانداردهای ملی ایران، گزارشی در خصوص دریافت پروانه حقوقی تدوین استاندارد‌های ملی و لیست استانداردهای ملی تدوین شده در انجمن ارائه نموده و از نمایندگان حاضر دعوت کردند تا در صورت تمایل در خصوص تدوین استانداردها ملی نیز مشارکت نمایند.

در بخش بعدی علاوه بر پرسش و پاسخ، نظرات ارزشمند شرکت کنندگان در این جلسه ارائه گردید. در مرحله بعد و طی یک دوره آموزشی کوتاه مدت، خانم مهندس عاطفه دانشور، دبیر کمیته فنی متناظر خوردگی فلزات و آلیاژها ISO/ISIRI TC156 روش مشارکت در تدوین استاندرادهای بین المللی ایزو و تکمیل فرم‌های مربوطه را برای حاضرین ارائه نمودند. در نهایت با توجه به بررسی‌های انجام شده در خصوص شرکت‌های متقاضی مشارکت در کمیته فنی متناظر TC156، روسای برخی از کارگروه‌های این کمیته به شرح پیوست انتخاب گردیدند که به نمایندگان این شرکت‌ها لوح عضویت حقوقی کمیته استاندارد اهدا گردید.

TC 156/WG 1 Terminology کمیته فرهنگستان زبان انجمن خوردگی
TC 156/WG 2 Environmentally assisted cracking شرکت نورد و لوله صفا
TC 156/WG 4 Atmospheric corrosion testing and classification of corrosivity of atmosphere موسسه تحقیقاتی رنگ امیرکبیر (مترا)
TC 156/WG 7 Accelerated Corrosion Tests آزمایشگاه متالورژی رازی
TC 156/WG 10 Cathodic protection of buried and immersed metallic structures شرکت برنا الکترونیک
TC 156/WG 11 Electrochemical test methods شرکت آزمونه فولاد
TC 156/WG 14 Tribo-corrosion پوشش و لوله ماهشر

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند